26. 7. 2023

Hurá! Konečně je sekce Nepostradatelní kompletní. Zuzka dodala vtipný medailonek a jako milovnice knih se připojila k trojici dalších milovnic knih. Takže holky jedou na stejné vlně. Další Zuzčiny úžasné obálky si můžete prohlédnout zde: https://www.databazeknih.cz/autori-obalek/zuzi-maat-valkova-51614?pageNumber=1

Tip na čtení: Zlovolné bytosti od Nelly Černohorské


21. 6. 2023

Od 21. 6. do 4. 7. probíhá na e-shopu kosmas.cz akce se slevou 35 %.

Sám jsem zvědavý, jestli se letos povede vydat krimi Dívka na lávce. Ještě jsem se nedostal k úpravám, čas běží a příběh čekají dvě kola korektur. Další starší věc Protnutí jsem po první redakci a korekturách zatím odložil. Děj se táhne přes dvě války; nic pro dnešní dobu. Radši jsem sesmolil nástřel oddechovky ze současnosti, kterou čekají po odležení úpravy a pak se na ní může Ela vyřádit. Příběh ze současnosti pojednává o knížeti z donucení a císařovně, jež ostatními císařovnami pohrdá. Děj se odehrává v Praze, ve Vídni a na Novém Zélandu.

A medailonek od Zuzky stále nemám...

17. 10. 2022

Na řadu přichází poslední věc tohoto roku: detektivka Pomníček. Marcela při korekturách prokázala neuvěřitelnou paměť, cit pro češtinu a bystré oko. Obdivuju všechny moje holky korektorky, já bych se dokázal plně soustředit na text - s neustále opakujícími se chybami - maximálně hodinu. Zuzka dodala krásnou obálku a i u převodu formátů prokázala hodně trpělivosti. Holt některé věci přitahuju jako magnet (aspoň bude mít na co vzpomínat). Do konce roku určitě dodá medailonek do sekce "Nepostradatelní", kde jako jediná chybí.:)

Plány na další rok? Dokončil jsem nástřel pokračování s kriminalisty Hojdou a Kabátem. Vypraví se na Ďáblův jazyk, který se tyčí nad řekou Spěšnou. Detektivka se bude jmenovat Dívka na lávce a půjde o vyšetřování smrti studentky ekonomie. Celkem zamotaná věc, kde na mě čeká hodně přepisování, škrtání a doplňování (nevýhoda psaní bez osnovy a pavučinek). Nechám detektivku tři měsíce uležet a pak se na ni vrhnu.... V listopadu bych se rád pustil do pokračování fantasy Stín hradeb. Něco v hlavě mám, další mi určitě zableskne při psaní. A snad začátek února bude patřit pokračování Hrobníkova syna. Přidám víc těžkotonážní Droběny, i když se děj bude zpočátku točit kolem mládí Gabriela Hnátka a Holoubkova. Šílenosti mám připravený, korektnost občas dostane na prdel, ale jedná se o devadesátky minulého století, o celkem divokou dobu, kdy i nad Českou sodou se nikdo moc nepozastavoval.

Jeden tajný plán si nechám zatím pro sebe, zmíním se o něm později... 

 

16. 7. 2022

Knihy jsou venku. Původní termín vypuštění do světa se posouval a posouval. Z podzimu bylo jaro a z jara nakonec léto. Zamýšlené postupné vydávání se přeměnilo na hromadné. Načasoval jsem to úžasně. Trefil jsem se do změny webu distributora - stane se. Určitě si nový kabát časem sedne a pojede to jako po másle. V den podpisu smlouvy s druhým distributorem došlo k nemilé věci: technické problémy a dočasně e-knihy vůbec neprodává. I to se stane... Poslal jsem smlouvu třetímu distributorovi, takže uvidím, jestli se náhoda nepřemění na pravidlo a prokletí. Čtvrtý distributor zatím vyčkává a mlčí, možná mu šestý smysl říká, že se mnou přichází chaos.

    

Podzim 2022

10. 6. 2022

V období září/říjen přijde na řadu první věc, kterou jsem napsal. Původně bichli jsem rozsahově zkrátil o více než třetinu. Jedná se o detektivku. Neprozradím název, jelikož se může ještě změnit. K samotnému ději. U břehu páchnoucího rybníčku Robert s Barborou objeví mrtvolu muže, naaranžovaného ve větvích prastarého dubu. Hrůznost chvíle násobí jeho totožnost. Tajní milenci se rozhodnou nález těla neohlásit a spěchají od šílenosti pryč. Barbora přemýšlí, jak bude žít bez manžela Adama. Najde Robert doma manželku Annu? Kolem vesničky se potuluje děsivá černá postava s obří kapucí na hlavě. Mají se tajní milenci bát? Bude Adam hladové smrti stačit...? Rukopis v současnosti prochází korekturami Marcely a já se těším na zapracování odhalených chyb a změny.

Někdy na přelomu listopadu a prosince plánuju pustit do světa příběh dvou rodin, které od sebe dělí prudký, zalesněný kopec. Děj se odehrává v letech 1885 až 2015. Tuším, že první nástřel jsem měl hotový v srpnu 2019. Podrobnosti doplním později. Na korektury se Ela chystá o prázdninách.

Jak bude první kolo korektur hotové, vložím na web ukázky.